BBA: W jaki sposób dyplom z marketingu może pomóc w karierze?

Bachelor of Business Administration to bardzo częsty wybór wśród osób interesujących się zarządzaniem. Istnieją różne rodzaje kursów BBA, niektórzy decydują się na kurs ogólny lub specjalistyczny. Jeśli interesujesz się zarządzaniem marketingowym, analizą rynku i reklamą, możesz zrobić specjalistyczny kurs BBA w Marketingu. Kurs pomaga rozwijać umiejętności komunikacyjne wraz z analizą ilościową. Istnieją standardowe przedmioty zarządzania, ale główny nacisk kładziony jest na marketing i reklamę. Marketing jest ważnym procesem społecznym dla każdej firmy, ponieważ pomaga im dotrzeć do właściwych i docelowych odbiorców. Nie oznacza to sprzedaży, ale składa się z działalności gospodarczej, takiej jak produkcja towarów, funkcja merchandisingowa, fizyczna dystrybucja towarów i wiele innych funkcji pomocniczych. Przygotowuje firmę do działania w trudnych chwilach, a jednostkę szkoli się w zakresie podejmowania kluczowych zadań, takich jak analiza konkurencji.

visit https://thek7.com/

Czego uczy kurs?

Zarządzanie marketingowe zajmuje się stosowaniem zasad zarządzania i zasad biznesowych w celu promowania i sprzedaży produktów lub usług. Rozwinięta forma kursu zarządzania marketingowego obejmuje również marketing cyfrowy wraz z tradycyjnymi formami. Zarządzanie marketingiem jest bardzo ważne dla każdej firmy. Każdy aspekt, w tym usługi finansowe, takie jak pożyczki i bankowość, wymaga marketingu. Poprzez BBA studenci uczą się procesów i praktyk biznesowych oraz rozumieją, jak działa ekonomia na rynku światowym. Przynosi korzyści studentom, zapewniając praktyczne szkolenie z zarządzania, które może pomóc im dostosować się i pracować w dużych lub małych organizacjach. Kurs jest również bardzo satysfakcjonujący pod względem dodatków, zachęt i pakietu wynagrodzeń i dlatego jest preferowanym wyborem kariery.

Niektóre z przedmiotów, których uczy kurs, to:

Zachowania organizacyjne

zasady zarzadzania

Komunikacja biznesowa

Zarządzanie marketingowe

Proces marketingowy

Środowisko marketingowe

Kierowanie i pozycjonowanie

Zarządzanie produktem

Zarządzanie marką

zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie finansami

cennik

Zarządzanie dystrybucją

Systemy informacji marketingowej

Zachowanie konsumenta

Badania marketingowe

Menedżer ds. relacji z klientami

Międzynarodowe zarządzanie marketingowe

Kurs wyposaża Cię w umiejętności takie jak podejmowanie decyzji i zarządzanie. Zaletą kursu BBA jest to, że możesz znaleźć pracę w dowolnej branży, od mediów po motoryzację czy modę. Możesz także zdecydować się na pracę w sektorze prywatnym lub publicznym, ponieważ wszystko wymaga marketingu. Marketing uczy też, jak rozumieć zachowania konsumentów, według których firma zmienia swoją strategię.

Jaki jest zakres marketingu BBA w Indiach?

Studenci, którzy ukończyli studia marketingowe, mogą zrobić karierę w sprzedaży jako dyrektor wykonawczy lub przejść do analizy badawczej. Kurs zwykle wymaga od studentów napisania pracy magisterskiej lub dysertacji, która może pomóc w studiach wyższych. Możesz wybrać ogólny lub specjalistyczny Masters in Business Administration. Marketing jest również oferowany jako przedmiot specjalistyczny na studiach magisterskich. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz pracować jako dyrektor generalny (CEO) lub dyrektor operacyjny (COO). Najważniejsze jest to, że każdy menedżer marketingu musi wykorzystywać nowe strategie biznesowe i narzędzia strategiczne, technologie i procesy oraz dostosowywać się do nowych sytuacji.

Badania, które przeprowadzasz na studiach licencjackich, mogą również pomóc w analizie rynku i badaniu zmiennego rynku oraz opracowaniu strategii zgodnie z nim. Po uzyskaniu tytułu licencjata z administracji biznesowej niektóre typowe kariery mogą obejmować:

Kierownik Sprzedaży

Kierownik promocji

Menedżer public relations

Menedżer reklamy

Menadżer marketingu

Strateg marketingowy

Dyrektor ds. marki

Specjalista ds. PRu

Menadżer marketingu

Specjalista od reklamy

Analityk rynku

Źródło: Stratford University

Na poziomie podstawowym posiadacz stopnia BBA może zarobić od Rs. Od 10 000 do 30 000 miesięcznie, w zależności od firmy, w której zdecydujesz się pracować. Uniwersytety i uczelnie zwykle mają dobre miejsce dla absolwentów BBA.